OMV MAXXMOTION VEĽKÁ CENA SLOVENSKA 2019

pondelok, 2. septembra 2019
OMV MAXXMOTION VELKA CENA SLOVENSKA 2019, PALO CIREň, AUTOLEDKY, RALLY, MRA MOTORSPORT

Ako sme avizovali, náš nový partner Paľo Cireň je jazdec rally, ktorý má bohaté skúsenosti s rôznymi motoristickými súťažami. Minulý víkend sa predstavil na okruhu Slovakia Ring počas OMV MAXXMOTION Veľká cena Slovenska 2019 a môžeme povedať, že si to zamiloval.  

Paľo po prvýkrát na Slovakia Ringu

 

Paľo obvykle jazdí na Renaulte Clio, avšak tentokrát sa predstavil pod hlavičkou tímu MRA MOTORSPORT v Mazde MX-5. Výsledok bol pre Paľa veľmi uspokojujúci a na okruhu Slovakia Ring to nebola jeho posledná jazda.

 Paľo Cireň

 

Paľo Cireň hodnotí závod nasledovne: „Už dlho som si chcel vyskúšať niektorú ďalšiu automobilovú disciplínu. V tomto roku to boli navyše moje prvé preteky a voľba padla na preteky automobilov na okruhu. Novinkou bolo pre mňa nielen auto bez strechy, ale aj auto s pohonom zadných kolies. Až doteraz som totiž jazdil s predokolkou, alebo autom s pohonom všetkých štyroch kolies. Musím však povedať, že jazda s Mazdou MX-5 sa mi naozaj páčila. Auto je veľmi hravé, veľmi podobné motokáre a jazdiť s ním bolo super. V piatok pri tréningu som samozrejme zajazdil najhorší čas spomedzi všetkých mazďákov. To sa ale dalo čakať, potreboval som sa naučiť okruh, zoznámiť sa so samotným autom. Potom to už bolo stále len lepšie a lepšie a mne sa darilo svoj čas na kolo neustále zlepšovať. Postupne s pribúdajúcimi kilometrami sme začali aj auto nastavovať tak, aby mi čo najlepšie sadlo. V sobotných pretekoch som si naozaj výborne zajazdil, pričom sme počas celých pretekov bojovali o pozíciu s Michaelou Dorčíkovou, ktorá už Mazda MX-5 Cup jazdí dlhšie. V sobotu bola v závere o niečo rýchlejšia ako ja a tak mi v cieli patrila ôsma priečka. V nedeľu sme si to spoločne na trati rozdali opäť, v tomto prípade som ale bol rýchlejší ja a dojazdil som na siedmom mieste. Samotné preteky boli pre mňa veľmi zaujímavé, na štarte nás bolo naraz tridsaťštyri, čo bolo úplne iné ako pri rally kde bojujem iba sám s časom. Tu sú preteky kontaktné, dramatické a veľa záleží aj na povestnom športovom šťastí. Pri pretekoch automobilov na okruhu musí človek totiž riešiť okrem samotnej jazdy ďalšie množstvo vecí, dávať pozor na autá pred sebou, za sebou, či po oboch bokoch. Bolo to fakt zaujímavé a poučné a veľmi sa mi to páčilo. Vďaka patrí partnerom, ktorí ma podporili nielen na tomto podujatí, ale aj na ďalšom, ktoré bude rovnako okruhové,“ opísal svoj nový zážitok Pavol Cireň.

Paľo predbehol Dorčíkovú

 

Paľo sa jednoznačne chystá aj na ďalšie preteky na okruhu. Fanúšikovia ho môžu znova vidieť 5.9.2019 počas pretekov v rámci Slovenského okruhového pohára na Slovakia Ringu. Viac fotiek z pretekov si môžete pozrieť v nasledovnej galérií tých najlepších záberov s Paľom alebo na oficiálnej stránke fotiek z okruhov

Fotka z okruhu

Fotka z okruhu

Fotka z okruhu

Fotka z okruhu

Fotka z okruhu

Plná verzia